Standard w jakości premium

Na ogólny obraz mieszkania, budynku, ogrodu i każdej innej formy zagospodarowania przestrzeni składają się wyszukane detale, zaskakujące elementy dekoracyjne oraz fragmenty standardowe, które są niezbędne z uwagi na swoją funkcję, ale lekceważone pod względem estetycznym. To częsty błąd: jakość wykonania każdej składowej wpływa na ogólne wrażenie. Najpiękniejsze dzieło sztuki mniej będzie olśniewać, jeśli postawi je na nieatrakcyjnym chodniku.

GreyForm i Crossbruk to nowe marki firmy Budokop Beton, której oferta zachwyca wyszukanymi realizacjami małej architektury czy eleganckimi rozwiązaniami do wnętrz. W tej samej ofercie znajdziemy też propozycje standardowe, których forma i jakość wykonania gwarantują prestiżowy efekt końcowy.

Kostka to podstawa

Kostka brukowa to produkt niezbędny, gdy przychodzi do planowania placów, podjazdów, ciągów komunikacyjnych i ścieżek. Joanna Wołejszo, Inspektor Nadzoru Terenów Zieleni z pracowni projektowej ProCentrum, nie ma wątpliwości: Kostka z pewnością znajdzie zastosowanie w moich projektach podjazdów i parkingów w ogrodzie. Kostka prostokątna gładka 200 na 100 mm to produkt, którego często poszukują klienci przestrzeni nowoczesnych. Prostokąt to nie jedyna propozycja marki Crossbruk. Kształt klepsydry, który wszyscy znamy, to sprytny sposób na wzmocnienie konstrukcji i lepsze przenoszenie obciążeń – wystające fragmenty kostek zazębiają się ze sobą, tworząc mocniejszą całość. Nie jest to jedyny kształt, który mamy do dyspozycji. O różnych wariantach, ale też grubościach kostki warto porozmawiać z ekspertem, który w zależności od przeznaczenia doradzi najlepsze, a więc najtrwalsze rozwiązanie. Od początku dobrze jest też poznać zasady impregnacji i pielęgnacji kostki: jest to nawierzchnia narażona na uszkodzenia mechaniczne, negatywny wpływ warunków atmosferycznych, zabrudzenia przemysłowe oraz związane z okoliczną zielenią.

Nie tylko kostka!

Sama kostka, nawet jeśli będzie dopasowana do planowanego zastosowania i potrzeb estetycznych inwestora, nie wystarczy, by kompleksowo zrealizować komunikację. – W ofercie marki Crossbruk znajdują się też płyty chodnikowe, tarasowe i krawężniki – mówi Robert Piotrowicz z firmy Budokop Beton, odpowiedzialnej za markę Crossbruk. – Z tych elementów można zbudować wszelkiego rodzaju chodniki, ścieżki czy komunikację przemysłową – estetyczną, trwałą i funkcjonalną. Dobrze jest wszystkie niezbędne elementy kupić u jednego dostawcy, unikniemy w ten sposób różnic w odcieniach i fakturach, które negatywnie wpływają na wygląd realizacji. Palisady, które pełnią funkcję ochrony rabatek kwiatowych, klombów i skalniaków, a nawet oczek wodnych to ciekawa propozycja dla prywatnych i publicznych terenów zielonych.

Na tarasy i do ogrodów

Joanna Wołejszo zwróciła uwagę na płyty chodnikowe z oferty Crossbruk: Wykorzystam je w projektach przydomowych trawników jako ciągi komunikacyjne między poszczególnymi częściami ogrodu. Betonowe, szare płyty dobrze komponują się z zieloną trawą. Beton to wytrzymała konstrukcja odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Szorstka faktura zapewnia wysoki komfort użytkowania przy mokrej nawierzchni. Szczególną formą płyt betonowych są te, które mogą stworzyć niepowtarzalny taras. – Betonowe tarasy to alternatywa dla powszechnie stosowanej imitacji drewna. Jest bardziej wytrzymały oraz łatwy w pielęgnacji. Znajdzie zastosowanie w nowoczesnym budownictwie – mówi Joanna Wołejszo.

Na co zwrócić uwagę?

Nawet najlepsze produkty nie spełnią swojej roli, jeśli zostaną zastosowane niezgodnie z przeznaczeniem. Firma Budokop Beton od lat dostarcza produkty betonowe dla odbiorców indywidualnych oraz budownictwa komercyjnego, dysponuje więc widzą ekspercką, którą chętnie dzieli się z klientami. W przypadku kostki brukowej fundamentalne znaczenie ma pytanie o jej przeznaczenie, a konkretnie o spodziewane natężenie ruchu. W zależności od tego, czy będzie to intensywny ruch kołowy czy jedynie pieszy, zalecane są inne kształty, a przede wszystkim grubości kostki. Kupując palisady warto doprecyzować, czy chodzi o wzmocnienie skarpy, wydzielenie rabatki czy oczko wodne – od tego zależy wysokość płytek oraz sposób ich impregnacji. Produkty Crossbruk cechuje wysoka jakość wykonania, dzięki czemu nawet standardowe elementy zagospodarowania terenu dają prestiżowy efekt na lata.

Powrót

Biuro handlowe

czynne pon. – pt. w godzinach 7.00 – 17.00

Dział sprzedaży kostki brukowej

tel. 881 444 375

sprzedaz@budokop.net

Dział sprzedaży betonu towarowego

tel. 535 439 996

sprzedaz@budokop.net

Sekretariat

tel. 89 767 51 24 | m. 530 602 001

sekretariat@budokop.net

BUDOKOP Piotr Głodowski

11-100 Lidzbark Warmiński

ul.Olsztyńska 15

NIP 743-116-59-27

BUDOKOP Beton Sp. z o.o.

11-100 Lidzbark Warmiński

ul.Olsztyńska 15

NIP 739-375-23-66

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
BUDOKOP 2020