Crossbruk: kostka kierunkowa – styl i funkcjonalność

Zaskakujące, jak często piękny projekt budynku nie skutkuje spektakularną realizacją, tylko dlatego, że zastosowane zostają materiały niskiej jakości. Zaskakujące, jak detale pozornie pozbawione szczególnej wartości estetycznej, potrafią zniszczyć efekt pracy projektanta. Takim często po macoszemu traktowanym elementem są podjazdy, chodniki i drogi dojazdowe, na których możemy boleśnie przekonać się, jak złe wybory zaniżają walory estetyczne inwestycji i odbierają komfort użytkownikom. Oferta firmy Budokop Beton właściciela marki Crossbruk wychodzi na przeciw takim problemom.

Kostka kierunkowa to kostka brukowa z wypustkami, stanowiącymi wskazówkę dla poruszających się osób i pojazdów. Znajduje to zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebne są wskazówki dotyczące organizacji ruchu. Czysta użyteczność? Nie tylko.

Kształty i kolory

Oferta Crossbruk poważnie traktuje kostkę kierunkową. Laików może zdumiewać zróżnicowanie produktów w tej kategorii: kostki kierunkowe rozdzielające wzdłużne i poprzeczne w wariantach ciężkim i lekkim dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych – szarej, żółtej i czerwonej. Uzupełnieniem oferty są kostki brukowe przemysłowe o gwarantującym ład przestrzenny kształcie poprzecznym lub klasycznej klepsydry – tajemnicą popularności tej formy jest dążenie do jak najlepszego rozkładania obciążeń, właśnie za pomocą zazębiających się kostek. Inne produkty z oferty Crossbruk to betonowe fazowane szalunki, elewacyjna cegła systemowa oraz krawężnik kierunkowy. Eleganckie chodniki i podjazdy możemy zbudować z ozdobnej kostki brukowej premium Arco  z betonu płukanego. W ofercie Crossbruk form różnorodności towarzyszy wysoka jakość wykonania i trwałość. Tylko jak ją najlepiej zastosować?

Okiem specjalisty

Projektanci nie mają wątpliwości: kostka kierunkowa to uniwersalny produkt o wielu zastosowaniach. O kilku z nich opowiada Joanna Wołejnio, Inspektor Nadzoru Terenów Zieleni z pracowni projektowej ProCentrum: Kostka kierunkowa będzie idealnym rozwiązaniem do parków, skwerów i zieleńców. Znajdzie zastosowanie przy ścieżkach rowerowych oraz schodach zarówno w ogrodzie jak i przestrzeni publicznej. Tego typu kostki z pewnością zapewnią poprawę bezpieczeństwa. Dzięki swej nierównej strukturze zagwarantują większe bezpieczeństwo także osobom niedowidzącym i niewidomym informując o kierunku ruchu lub przeszkodzie. Dzięki różnym wersjom kolorystycznym możemy tworzyć niestandardowe rozwiązania dopasowane do charakteru inwestycji. Na pewno znajdzie ona zastosowanie w ogrodach o urozmaiconym terenie gdzie projektujemy schody. Myślę również o użyciu jej w ogrodach sensorycznych, gdzie główną rolę grają nasze zmysły.

Myśląc o przeznaczeniu

Kluczowym pytaniem jest jej przeznaczenie. Kostka kierunkowa stworzona jest do wskazywania drogi, ułatwianie komunikacji, gwarantowania bezpieczeństwa i prawidłowej logistyki. Niezastąpiona staje się wtedy, gdy komunikacja wymaga wskazówek. W takim przypadku istotna jest kwestia potencjalnego natężenia ruchu: na tej podstawie wybieramy kostkę o określonej grubości, a więc lekką lub ciężką. Dwa centymetry dróżnicy w grubości kostki mają tu diametralne znaczenie. – Dostępne w naszej ofercie kostki kierunkowe mają głębokość 6 lub 8 cm. Oznacza to, że sprawdzą się w przypadku podjazdów i ciągów przeznaczonych do ruchu aut – mówi Robert Piotrowicz z firmy Budokop Beton, odpowiedzialnej za markę Crossbruk. Nasza kostka kierunkowa jest całkiem nowa propozycją na rynku. Została zaprojektowana z myślą o użytkownikach w tym też osobach niepełnosprawnych dla których poruszanie się może być ogromnym wyzwaniem. Dzięki naszym produktom ułatwiamy sprawną i bezpieczną organizacje ruchu.

Jak pielęgnować?

Kostka brukowa nie ma lekko – narażona jest nie tylko na wpływ czynników atmosferycznych, ale też uszkodzenia mechaniczne oraz zabrudzenia olejami i smarami. Niezbędna w pielęgnacji – szczególnie dużych powierzchni – bywa myjka ciśnieniowa. Plamy ze smarów i innych substancji chemicznych warto wywabiać przeznaczonymi do tego specjalistycznymi środkami. Problemem bywa też zielony nalot lub zabrudzenia związane z roślinnością – na to też pomagają wyprodukowane w tym celu substancje. Ogromne znaczenie ma jednak profilaktyka. – Impregnacja kostki brukowej nie jest trudna ani czasochłonna, a pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy, które pochłonęłaby walka z zabrudzeniami. Wybierając kostkę warto zasięgnąć opinii eksperta, który od razu podpowie, jakie środki warto nabyć i jak je zastosować, by kostka pełniła swoją funkcję i wyglądała estetycznie jak najdłużej.

Powrót

Biuro handlowe

czynne pon. – pt. w godzinach 7.00 – 17.00

Dział sprzedaży kostki brukowej

tel. 881 444 375

sprzedaz@budokop.net

Dział sprzedaży betonu towarowego

tel. 535 439 996

sprzedaz@budokop.net

Sekretariat

tel. 89 767 51 24 | m. 530 602 001

sekretariat@budokop.net

BUDOKOP Piotr Głodowski

11-100 Lidzbark Warmiński

ul.Olsztyńska 15

NIP 743-116-59-27

BUDOKOP Beton Sp. z o.o.

11-100 Lidzbark Warmiński

ul.Olsztyńska 15

NIP 739-375-23-66

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
BUDOKOP 2020