Ekskluzywna odsłona betonu

Przykrywany ociepleniem, tynkowany – wstydliwie chowany przez lata beton wkroczył na salony. Warto poznać jego współczesną, intrygującą twarz, którą eksponujemy, by nadać charakter pomieszczeniom, budynkom i ich otoczeniu. Kolekcja Premium Grey Form udowadnia, że beton we wnętrzu i ogrodzie to nie tylko synonim minimalizmu, ale też prestiżu i wysmakowanej elegancji.

Architektoniczny, dekoracyjny – kolejne określenia dopisywane są do betonu, by podkreślić, że dawno już minęły czasy, gdy był tylko nieestetycznym tworzywem. Błędem byłoby jednak koncentrowanie się na jego walorach tylko estetycznych – materiał ten wciąż skutecznie realizuje swoje podstawowe zadania: przenoszenia obciążeń i zapewnienia trwałości konstrukcji. Beton nie tylko zdobi, ale jest też samodzielnym, trwałym i wartościowym budulcem, który w dobrych rękach zmienia się w piękne i funkcjonalne elementy małej architektury.

Beton w roli głównej

Oferta Premium Grey Form zawiera piękne i funkcjonalne rozwiązania do prywatnych i publicznych ogrodów i parków. Głównym budulcem ławek, leżaków i stołów jest beton w swojej najprostszej, minimalnej, niemal ascetycznej odsłonie. Prosta materia przybiera oszczędne w formie, ale intrygujące kształty. Detale takie jakie delikatnie wygięte nogi nadają lekkości solidnym ławkom. W projektach Grey Form beton skutecznie wchodzi w sojusz z drewnem. Elementy drewniane niekiedy tylko zdobią, jak choćby zastosowane jako dekoracja donicy, w innych przypadkach służą komfortowi użytkowników – na przykład jako siedzisko ławki, wyraźnie stworzonej do długich godzin przesiadywania.

Minimalizm, design, trwałość

Trwałość i uniwersalna estetyka – tak Robert Piotrowicz z firmy Budokop Beton odpowiedzialnej za markę Gry Form odpowiedział na pytanie o podstawowe zalety betonu jako tworzywa, z którego wykonane są elementy małej architektury do użytku zewnętrznego. – Jesteśmy ekspertem od betonu. Postawiliśmy na minimalistyczne wzornictwo, ponieważ w tym wydaniu beton prezentuje się najbardziej elegancko. Urodzie tego tworzywa nie są potrzebne, a nawet przeszkadzają, nadmierne zdobienia czy zbyt wymyślne formy. Stworzyliśmy kolekcję prostych, ale wygodnych i ergonomicznych rozwiązań, które sprawdzą się w prywatnym ogrodzie, publicznym parku, przy dowolnej ulicy. Oszczędne w formie lampy, funkcjonalne donice, ale też płyty chodnikowe i krawężniki produkowane pod marką Crossbruk wpisują się w miejskie otoczenie bez względu na jego styl, znakomicie przełamują też naturalny charakter terenów zielonych. Sprawdzają się tam, gdzie pożądane są rozwiązania eleganckie, odpowiadają też na potrzeby użytkowników, którym zależy na wygodnych i sprawdzonych elementach wyposażenia.

 Beton zgodny z planem

O ile ławki czy donice do ogrodu lub na taras możemy kupić w dowolnym momencie użytkowania budynku, o tyle niektóre formy wprowadzenia betonu do wnętrza wymagają decyzji jeszcze na etapie projektu. Warto przy tym skorzystać z profesjonalnego wsparcia w zakresie doradztwa i realizacji – taką usługę ma w ofercie firma Budokop Beton. Na etapie projektu powinno zostać ustalone, które ściany mają zostać wykonane z betonu architektonicznego o funkcji estetycznej. Wtedy też wybieramy parametry betonu, które w praktyce oznaczają między innymi kolor. Budokop Beton przygotowuje mieszkankę zgodną z zamówieniem i na etapie wykończenia budynku wylewa odpowiednie ściany. Jeżeli budynek już stoi, a jego właścicielom zależy na wprowadzeniu betonowych elementów, do dyspozycji mają między innymi betonowe płyty elewacyjne, chodnikowe i tarasowe, które można zamontować w trakcie nawet niewielkiego remontu.

Sprawdza się wszędzie

Czy w przypadku betonu, tak jak innych trendów, należy bać się przesytu i szybkiego wygaśnięcia tej mody? Na korzyść betonu przemawia trwałość wykonanych z niego elementów. Ławki, donice czy leżaki są odporne na upływ czasu i zmieniające się warunki atmosferyczne. Joannę Wołejszo, Inspektora Nadzoru Terenów Zieleni z pracowni projektowej ProCentrum, zainteresowały szczególnie płyty tarasowe i chodnikowe z kolekcji premium: Nierównomierne rozłożenie wżerów i prawie jednolite barwy sprawiają, że każda płytka jest niepowtarzalna i wyjątkowa. Właśnie ta cecha jest ich największą zaletą. Dzięki płytom nadamy niebanalnego charakteru i wyróżnimy nasz projekt. Sprawdzą się zarówno w nowoczesnych jak i rustykalnych obszarach. Płyty z betonu architektonicznego są dodatkowo odporne na warunki atmosferyczne. Wprowadzenie betonu do wnętrza lub ogrodu warto przeprowadzić z pomocą specjalisty. Stonowane kolory i minimalistyczny charakter betonowych ścian może kogoś zmylić – ten materiał lubi dominować i nie należy mu w tym przeszkadzać: wnosi ze sobą ponadczasową elegancję i klasę. W tym zakresie również możemy liczyć na wsparcie projektowe i realizacyjne firmy Budokop.

Powrót

Biuro handlowe

czynne pon. – pt. w godzinach 7.00 – 17.00

Dział sprzedaży kostki brukowej

tel. 881 444 375

sprzedaz@budokop.net

Dział sprzedaży betonu towarowego

tel. 535 439 996

sprzedaz@budokop.net

Sekretariat

tel. 89 767 51 24 | m. 530 602 001

sekretariat@budokop.net

BUDOKOP Piotr Głodowski

11-100 Lidzbark Warmiński

ul.Olsztyńska 15

NIP 743-116-59-27

BUDOKOP Beton Sp. z o.o.

11-100 Lidzbark Warmiński

ul.Olsztyńska 15

NIP 739-375-23-66

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
BUDOKOP 2020