Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa 1 – „Inteligentna Gospodarka Warmii i Mazur”
Działnie1.5 – „Nowoczesne firmy”, Poddziałanie 1.5.2 – „Odtworzenie dziedzictwa gospodarczego regionu”
Tytuł projektu „Kontynuacja tradycji regionalnych sposobem na wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa Budokop-Kruszywa”
Celem projektu jest budowanie przewagi konkurencyjnej Wnioskodawcy poprzez tworzenie nowej oferty produktowej polegającej na odtwarzaniu historycznego krajobrazu gospodarczego regionu poprzez kontynuacje tradycji kamieniarskich. W ramach przedmiotowego projektu Wnioskodawca podejmie działania zmierzające do wdrożenia
w działalności gospodarczej i dotychczasowej oferty produktowej kamienia łupanego. Nowa oferta produktowa w postaci kamienia łupanego i lastriko będzie możliwa do wprowadzenia dzięki kontynuacji tradycji w zawodzie kamieniarza.
Całkowita wartość projektu: 3 178 627,50 zł
Wkład EFRR: 1 754 705,75 zł
Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa 1 – „Inteligentna Gospodarka Warmii i Mazur”
Działnie1.5 – „Nowoczesne firmy”, Poddziałanie 1.5.2 – „Odtworzenie dziedzictwa gospodarczego regionu”
Tytuł projektu „ Wzrost konkurencyjności firmy Budokop-Beton Sp. z o.o. poprzez odtworzenie tradycji betoniarskich w Lidzbarku Warmińskim”
Celem projektu jest budowanie przewag konkurencyjnych firmy Budokop -Beton poprzez tworzenie nowej oferty produktowo-usługowej polegającej na odtwarzaniu historycznego krajobrazu gospodarczego regionu tj. przywrócenie tradycji betoniarskich na terenie Lidzbarka Warmińskiego z wykorzystaniem nowych procesów technologicznych.
Całkowita wartość projektu: 3 673 764,00 zł
Wkład EFRR: 1 970 989,32 zł
Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa 1 – „Inteligentna Gospodarka Warmii i Mazur”
Działnie1.3 – „Przedsiębiorczość (Wsparcie przedsiębiorczości)”
Poddziałanie 1.3.4. – „Tereny inwestycyjne”
Tytuł projektu „ Przygotowanie terenu inwestycyjnego na potrzeby przedsiębiorstwa Budokop-Beton Sp. z o.o.”
Celem projektu jest Przygotowanie terenu inwestycyjnego o powierzchni 3,2708 ha, tj. przygotowanie infrastruktury telekomunikacyjnej, wodociągowej, kanalizacyjnej, drogowej i energetycznej na potrzeby przedsiębiorstwa Budokop-Beton Sp. z o.o.
Całkowita wartość projektu: 5 813 249,97 zł
Wkład EFRR: 3 303 627,42 zł
PROJEKT DOFINANSOWANIA ZE ŚRODKÓW UE
Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 Osi priorytetowej I Przedsiębiorcza Polska Wschodnia Działania 1.4. Wzór na konkurencję Etap I
Tytuł projektu: „ Zwiększenie innowacyjności i konkurencyjności firmy Budokop – Beto Sp. z o.o. poprzez zarządzanie wzornictwem”
Celem projektu jest poprawa konkurencyjności i innowacyjności firmy poprzez opracowanie strategii wzorniczej. W najbliższej przyszłości firma planuje intensywnie się rozwijać i inwestować. W pierwszej kolejności zaplanowane jest wprowadzenie na rynek nowych produktów (wytwarzanych z betonu) dotychczas nie wytwarzanych w firmie, co wiąże się z opracowaniem nowego desingu w celu dobrego skomunikowania i zaznaczenia nowości i odmienności nowych towarów m.in. pustaki szalunkowe, drenobeton, ciepły beton, ławki.
Planowane efekty realizacji projektu to kompleksowa analiza działania firmy, która w przyszłości pozwoli na zwiększenie konkurencyjności i innowacyjności produkcji i tym samym na wzrost zysków.
Całkowita wartość projektu: 142 680,00 zł
Wkład EFRR: 98 600,00 zł
Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 Osi priorytetowej I Przedsiębiorcza Polska Wschodnia Działania 1.4. Wzór na konkurencję Etap II
Tytuł projektu: „ Wdrożenie rekomendacji wynikających ze strategii wzorniczej poprawą konkurencyjności firmy Budokop – Beton Sp. z o.o.”
Celem projektu jest wzmocnienie konkurencyjności Budokop Beton Sp. z o.o. poprzez wdrożenie rekomendacji wynikających z przyjętej strategii wzorniczej i zwiększenie jej potencjału w zakresie umiejętnego zarządzania wzornictwem. Wdrożenie rekomendacji z przyjętej strategii pozwoli na realizację głównego celu rozwojowego Spółki jakim jest uruchomienie produkcji innowacyjnych produktów w postaci wyrobów z betonu w klasie standardowej, w klasie premium, wyrobów z betonu dla instytucji publicznych oraz betonu o walorach estetycznych.
Planowane efekty realizacji projektu to włączania do oferty nowych produktów wykonanych z betonu z uwzględnieniem procesów opartych o design.
Całkowita wartość projektu: 5 158 520,00 zł
Wkład EFRR: 2 898 100,00 zł